Przejdź do treści

Święto Soły

Za nami odsłonięcie Akwarium Biotopowego w naszym Centrum Edukacji EKologicznej. Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Ważnym elementem było zalanie i dojrzewanie samego akwarium. Aby wpuścić mieszkańców, akwarium musiało spełniać odpowiednie warunki. Na szczęście z pomocą przyszedł Pan Piotr Kliś, który poświęcił dużo czasu i serca w to, by mieszkańcy akwarium mogli czuć się w nim dobrze.

W dniu 22.08 nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz Pana Maciej Mikę, Dyrektora Fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Gminie Radziechowy-Wieprz Pana Michała Całusa oraz Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz Agnieszkę Biegun.

Projekt „Akwarium Biotopowe” jest współfinansowany ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

W tym dniu odbyły się tez zawody wędkarskie muchowo – spinningowe o Puchar ,,Wieprzanek’’ w Wieprzu i choć aura zademonstrowała wszystkim swoją wyższość w postaci obfitych opadów deszczu, zawody się odbyły. Po części związanej z grantami LIS zostały wręczone zwycięzcom nietypowe ,,przebrane w stroje regionalne,, puchary, które specjalnie z tej okazji przygotowały Panie ze Stowarzyszenia ,,Wieprzanki”. Wyniki zawodów prezentują się nastepująco: W kategorii muchowej: I miejsce – Piotr Kliś, II miejsce – Paweł Chowaniec, III – Piotr Pyclik. W kategorii spinningowej: I miejsce – Tadeusz Gach, II – Janusz Gawron, III – Adam Stawarz.

Można było skosztować pysznego bufetu przygotowanego przez Stowarzyszenie Wieprzanki z Wieprza. Gościliśmy również stoisko pracowników Parków Krajobrazowych z oddziałem w Żywcu, którzy edukowali pod katem dbania o środowisko i zwierzęta. Można było zasięgnąć porady w dziedzinie ogrodnictwa u Pani Anny Olkis – Dobra przestrzeń, która w tym dniu przyjechała do nas z wieloma pięknymi kwiatami i trawami. W CEE można było spotkać pająka i skorpiona, które przyjechały do nas wprost z największej na śląsku wystawy owadów i bezkręgowców – „Owady i Spółka” z Bielska-Białej.

W tym dniu nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. Nie mogło obyć się bez warsztatów plastycznych związanych z tematyką rzeki Soły. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny również o tematyce Rzeka Soła. I miejsce egzekwo: Wiktoria i Emilia Kliś (praca grupowa) oraz Ewelina Lalik. II miejsce egzekwo: Maja Sałamun i Wojciech Frey. III miejsce: Agnieszka Lizak. Wyróżnienia: Joanna Kryczka, Piotr Lizak oraz Marlena Kryczka. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

Kierujemy serdeczne podziękowania w stronę wszystkich, którzy pomogli nam podczas realizacji tego projektu. Jest nam niezmiernie miło i jesteśmy wdzięczni za możliwość realizacji tak pasjonującego zadania. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu, Panu Piotrowi Klisiowi – wiceprezesowi PZW Zabłocie oraz jego kolegom z koła PZW. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciakom, które z chęcią podjęły się próby realizacji projektu wraz z nami.

Już od września rozpoczynamy cykl zajęć edukacyjnych związanych z akwarium biotopowym. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

swieto_soly1

swieto_soly2

swieto_soly3

swieto_soly4

swieto_soly5

swieto_soly6

swieto_soly7

swieto_soly8

swieto_soly9

swieto_soly10

swieto_soly11

swieto_soly12

swieto_soly13

swieto_soly14

swieto_soly15

swieto_soly16

swieto_soly17

swieto_soly18

swieto_soly19

swieto_soly20

swieto_soly21

swieto_soly22

swieto_soly23

swieto_soly24

swieto_soly25

swieto_soly26

swieto_soly27

swieto_soly28

swieto_soly29

swieto_soly30

swieto_soly31

swieto_soly32

swieto_soly33

swieto_soly34

swieto_soly35

swieto_soly36

swieto_soly37

swieto_soly38

swieto_soly39

swieto_soly40

swieto_soly41

swieto_soly42

swieto_soly43

swieto_soly44

swieto_soly45

swieto_soly46

swieto_soly47

swieto_soly48

swieto_soly49

swieto_soly50

swieto_soly51

swieto_soly52

swieto_soly53

swieto_soly54

swieto_soly55

swieto_soly56

swieto_soly57

swieto_soly58

swieto_soly59

swieto_soly60

swieto_soly61

swieto_soly62

swieto_soly63

swieto_soly64

swieto_soly65

swieto_soly76

swieto_soly77

swieto_soly78

swieto_soly79

swieto_soly80

swieto_soly81

swieto_soly82

swieto_soly83

swieto_soly84

swieto_soly85

swieto_soly86

swieto_soly87

swieto_soly88

swieto_soly89