Przejdź do treści

Szkoła ze Ślemienia

W październiku odwiedzili nas przyjaciele ze Ślemienia. Przyjechali na zajęcia związane z Akwarium Biotopowym oraz na zajecia zielarskie, które prowadzi Pani Brygida Murańska. A to wszystko za pośrednictwem działacza społecznego i wędkarskiego Tadeusza Gacha – naszego zaprzyjaźnionego wędkarza.

Prelekcje które odbyły się w Centrum Bioróżnorodności w Wieprzu poruszały wiele ciekawych tematów, uczestnicy najbardziej byli zainteresowani tematyką przyrodniczą. Na początku dzieci otrzymały poczęstunek w postaci drożdżówek podarowanych dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Świniańskiego właściciela Piekarni Tradycyjnej w Wieprzu.

Prezes koła Bogusław Juźwa opowiedział o historii wędkarstwa na Żywiecczyźnie, znaczeniu wody dla człowieka oraz o wielu aspektach pro ekologicznych związanych z rzeką Sołą oraz środowisku naturalnym. Następnie Wiceprezes koła Piotr Kliś, twórca i pomysłodawca akwarium biotopowego opowiedział uczestnikom o wędkarstwie muchowym, scharakteryzował poszczególne gatunki pstrąga wspomniał o zwyczajach tej szlachetnej ryby oraz nakarmił osobniki ukazując jak polują i czym się żywią.

Pani Brygida Murańska poprowadziła wykład o ziołach i ich zastosowaniu leczniczym w trakcie którego dzieci mogły skosztować własnoręcznie upieczonego przez Panie z centrum bioróżnorodności – chleba z masłem i ziołami.

Dla wszystkich uczestników zostały przekazane skromne upominki w postaci gadżetów ufundowane przez firmę Żywiec Zdrój oraz koło PZW Zabłocie.

Zapraszamy na kolejne zajęcia wszystkich chętnych.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

zajęcia 1

zajęcia 2

zajęcia 3

zajęcia 4

zajęcia 5

zajęcia 6

zajęcia 7

zajęcia 8

zajęcia 9

zajęcia 10

zajęcia 11

zajęcia 12

zajęcia 13

zajęcia 14

zajęcia 15

zajęcia 16

zajęcia 17

zajęcia 18

zajęcia 19

zajęcia 20

zajęcia 21

zajęcia 22

zajęcia 23

zajęcia 24

zajęcia 25

zajęcia 26

zajęcia 27

zajęcia 28

zajęcia 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *