Przejdź do treści

Jakie Ptaki Zimują w Polsce

Ptaki zimujące w Polsce

Na pewno wiecie jakie ptaki zimują w Polsce. Chcemy Wam dziś przybliżyć co lubią poszczególne ptaki, czym się żywią i co jest dla nich najlepsze.

Kos – bardzo lubią owoce, np. pokrojone jabłka, daktyle, rodzynki, morele, jarzębiny, porzeczki oraz jagody. Nie zaleca się jednak podawania im suszonych owoców, ze względu na częsty dodatek do nich cukru. Suszone owoce mają tendencję do pęcznienia w wolu ptaka, co może skończyć się tragicznie.

Rudzik – na co dzień te ptaki posilają się robakami i larwami, w karmnikach najchętniej wybierają pokrojone jabłka i gruszki, rodzynki i jagody. Podstawą mogą być płatki owsiane.

Sójka – jej przysmakiem są orzechy włoskie, lubi słoninę oraz smalec. Kasza jęczmienna i gryczana zapewni jej energię w największe mrozy.

Sikorka – ulubionym i najbardziej wartościowym pokarmem dla sikorek jest surowa słonina, łuskane orzechy włoskie i słonecznik.

Jemiołuszka – najbardziej lubię owoce jarzębiny, głogu, dzikiej róży oraz kaliny.

Gil – jako ziarnojad zawsze najpierw wybierze nasiona słonecznika, proso i inne drobne nasiona typu kanar, siemię lniane oraz rzepik.

Wróble – preferują łuskany słonecznik, proso i drobne ugotowane kasze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *