Przejdź do treści

Podsumowanie zajęć wakacyjnych z CEE

Lato to czas beztroskiej zabawy, odkrywania nowych pasji i budowania przyjaźni. W Centrum Edukacji Ekologicznej, w tegoroczne wakacje, zapewnilismy dzieciom wyjątkową okazję na spędzenie czasu aktywnie i twórczo.

Dla wszystkich młodych odkrywców, letnie miesiące były pełne niezapomnianych chwil. Nasza oferta była otwarta dla wszystkich chętnych dzieci.

Zaczęliśmy od kulinarnych przygód, ucząc dzieci, jak własnoręcznie lepić pierogi. Następnie przenieśliśmy się w świat szycia, gdzie powstawały urocze skarpetkowe potworki. W ramach zajęć zielarskich dzieci miały okazję nauczyć się o tajnikach ziół i ich wykorzystania. Nie zabrakło także kreatywności, bo malowaliśmy, rzeźbiliśmy i eksperymentowaliśmy z różnymi masami plastycznymi.

Przez całe wakacje bawiliśmy się na świeżym powietrzu, organizując różnego rodzaju gry i zabawy na podwórku. Jednym z najbardziej ekscytujących momentów był dzień nocowania, kiedy to dzieci mogły poczuć magię spędzania nocy w Centrum Edukacji Ekologicznej. I choć pogoda nieco pokrzyżowała nam nocną obserwację owadów, to świetnie bawiliśmy się w budynku.

Ponadto, zorganizowaliśmy dwie ciekawe wycieczki. Pierwsza z nich była podróżą pociągiem do urokliwego Bielska-Białej, gdzie mieliśmy okazję poznać tajemnice tego miasta. Druga wycieczka to podróż autobusem MZK do Przybędzy, a stamtąd pieszo do Pasieki Państwa Ozimińskich w Radziechowach, dzięki tej wycieczce mogliśmy odkryć piękno naszej gminy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Janinie Kłusak z Koła Gospodyń Wiejskich z Wieprza za udostępnienie kuchni na nasze święto ziemniaka i Pani Justynie Ozimińskiej-Biel i całej Pasiece Ozimińskich za ich gościnność oraz przepyszną pizzę wypiekaną w tradycyjnym piecu. Szczególne słowa uznania kierujemy też w stronę niesamowitych Mam, które wsparły nasze zajęcia materiałami i dobrym słowem.

To, co najważniejsze, to fakt, że podczas wakacji poznaliśmy nowych ludzi, nawiązaliśmy ciekawe znajomości i podzieliliśmy się cennym doświadczeniem. A to tylko początek naszych przygód, bo już teraz planujemy wspólnie spędzić ferie zimowe, na które z niecierpliwością czekamy, by znów spotkać się w większym gronie i kontynuować naszą edukacyjną przygodę. Dziękujemy Wam Dzieci za cudownie spędzony czas.

W Centrum Edukacji Ekologicznej wakacje to nie tylko czas wolny, to czas, który pozwala dzieciom rozwijać swoje pasje, zdobywać nową wiedzę i tworzyć piękne wspomnienia.

Brygida i Aga i Agnieszka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content