Przejdź do treści

PIKNIK EKOLOGICZNY i Święto Soły&FunCon

Święto Soły w Wieprzu: Dzień Pełen Rozrywki i Edukacji

Wsią Wieprz w Polskich Beskidach zawiało radosnym wiatrem Święta Soły, które po raz drugi zgromadziło lokalną społeczność i przybyszów w jednym miejscu, obok Centrum Edukacji Ekologicznej. Tego dnia szkoła im. Jana Klicha w Wieprzu stała się areną różnorodnych wydarzeń, od warsztatów edukacyjnych po koncerty muzyczne, przyciągając tłumy entuzjastycznych uczestników.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zaspokoił gusta i zainteresowania każdego. Warsztaty edukacyjne, zielarskie i krawieckie stanowiły doskonałą okazję do nauki nowych umiejętności oraz rozwijania pasji. Od najmłodszych do najstarszych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w ciekawych aktywnościach.

Na terenie wydarzenia można było odwiedzić wiele interesujących stoisk. Lokalne instytucje i organizacje zaprezentowały swoje działania i projekty, przybliżając publiczności swoje działania. Gościliśmy Wody Polskie, WOPR Beskidzki, Związek Międzygminny, Klub Seniora z Wieprza, Klub Seniora Wrzos z Juszczyny, Bibliotekę Publiczną Radziechowy-Wieprz, Dziadów Gronicki i Bratanki z Brzuśnika, a także stoisko warsztatowe Pani Eweliny Wiercigroch-Dudki oraz zielarskie Pani Eweliny Hojdys-Noga. Przedstawiciele tych instytucji i stowarzyszeń gotowi byli odpowiedzieć na pytania i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w lokalnym życiu społecznym.

Nie zabrakło także konkurencji sportowych i zabaw dla aktywnych. Amatorzy strzelania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z Beskid Team oraz strzelanie z łuku. Dla tych, którzy szukali emocji, Zespół Psio Crew stanął na scenie jako gwiazda wieczoru, dostarczając publiczności niezapomnianych chwil tanecznej zabawy.

Podczas Święta Soły panowała wyjątkowa atmosfera, która połączyła mieszkańców i przyjaciół Gminy Radziechowy-Wieprz. Wydarzenie nie tylko umożliwiło zdobycie nowych doświadczeń, ale także wzmacniało lokalne więzi i pokazywało, jak piękny i bogaty jest nasz region.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Święto Soły w Wieprzu dowiodło, że lokalne inicjatywy kulturalne i społeczne są niezwykle ważne dla kształtowania wspólnoty i promowania naszego dziedzictwa.

Zapraszamy już teraz na kolejne edycje Święta Soły, które z pewnością przyniosą więcej radości, zabawy i edukacji dla wszystkich mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz i przybyłych gości. Dziękujemy za udział i wspólnie spędzony czas!

Serdecznie dziękujemy: 

  • Firmie Żywiec Zdrój S.A – panu Michałowi Calusowi, Pani Magdalenie Konowrockiej i Pani Monice Wieczorek,
  • Żywieckiemu Stowarzyszeniu Fantastyki „Parzenica” z Wieprza i wszystkim wspaniałym ludziom, którzy ciężko pracowali, by zorganizować to wydarzenie,
  • Karpatia bank Spółdzielczy – Panu Przemysławowi Kubaszkowi,
  • Panu Grzegorzowi Ciurli – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu oraz pracownikom Szkoły,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieprza,
  • Pani Ewelinie Wiercigroch-Dudka,
  • Pani Ewelinie Hojdys-Noga,
  • Bibliotece Publicznej Radziechowy-Wieprz – Dyrektorowi Pani Beacie Figurze i pracownikom,
  • Wszystkim naszym wspaniałym wolontariuszom – Dziękujemy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content