Przejdź do treści

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu

W dniu 15 stycznia, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem przewodnim były przysmaki dla ptaków, a celem było nie tylko ich przygotowanie, lecz także zrozumienie, jak ważne jest dbanie o naszych piórastych przyjaciół.

Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie najlepiej umieścić karmnik, aby stworzyć bezpieczne i przyjazne miejsce dla ptaków. Prowadzący przedstawili również, kiedy najlepiej dokarmiać ptaki, aby pomóc im przetrwać trudniejsze okresy, zwłaszcza zimą, kiedy dostęp do pożywienia może być ograniczony.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Dzieci z radością zabierały się za przygotowanie przysmaków dla ptaków. Praca z różnorodnymi składnikami, takimi jak nasiona, orzechy i tłuszcze, była nie tylko edukacyjna, ale także kreatywna i rozwijająca zdolności manualne młodych uczestników.

W trakcie zajęć omówiono różne gatunki ptaków, które mogą odwiedzić karmniki, co wzbudziło ciekawość i zainteresowanie uczniów naturą. Prowadzący podkreślili, jak istotne jest, aby zachować regularność w dokarmianiu ptaków i dostarczaniu im odpowiednich składników odżywczych.

Zakończenie zajęć to czas na zadanie domowe, które z pewnością dostarczy dzieciom dużo radości i edukacyjnej zabawy. Każde dziecko otrzymało zadanie zrobienia zdjęcia zjadanego przez ptaki przysmaku i przesłania go do Centrum Edukacji Ekologicznej. To świetna forma obserwacji, która pozwoli dzieciom śledzić, które ptaki odwiedzają karmnik oraz zobaczyć, jakie smakołyki najbardziej im odpowiadają.

Podczas zajęć nie mogło zabraknąć serdecznych podziękowań dla prowadzących, którzy w przystępny sposób przekazali wiedzę, rozbudzając pasję i zainteresowanie przyrodą. Dzieci z uśmiechami na twarzach opuszczały salę, gotowe do dalszych eksploracji tajemnic przyrody.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło dzieciom nowej wiedzy, ale również zaszczepiło w nich miłość i szacunek do świata przyrody oraz uczyło odpowiedzialności za naszych piórastych przyjaciół. Mamy nadzieję, że to jedno z wielu takich ekologicznych przedsięwzięć, które pomogą kształtować ekologiczną świadomość najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content