Przejdź do treści

Edukacyjne Warsztaty Bezpieczeństwa Nad Wodą

W ostatnim czasie w naszym Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu odbyły się niezwykłe warsztaty z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, prowadzone przez doświadczonych Panów – Pana Bogusława Juźwę i Pana Szymona Błachuta z Polskiego Związku Wędkarzy Żywiec Zabłocie. Tematem spotkania było prawidłowe zachowanie się nad wodą, a uczestnicy mieli okazję nie tylko zdobyć cenne informacje teoretyczne, ale także w praktyce nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

Przed prelekcją Pana Bogusława Juźwy, uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z działalnością Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panowie z tego zespołu przedstawili sprzęt ratunkowy, którym dysponują, oraz omówili zasady działania w sytuacjach awaryjnych nad wodą. Dzieci mogły z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt, a także wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie warsztatów przeprowadzono także praktyczne ćwiczenia z udzielania pomocy osobom tonącym oraz przedstawiono kroki reanimacji. Dzięki temu uczestnicy zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności, które mogą okazać się niezwykle wartościowe w sytuacjach awaryjnych nad wodą.

Pan Bogusław Juźwa wraz z Panem Szymonem Błachutem podzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa nad wodą, zwracając szczególną uwagę na zasady, których przestrzeganie może zapobiec wielu niebezpieczeństwom. Panowie będący pasjonatami wędkarstwa, skupili się również na aspektach związanych z tą aktywnością, przekazując praktyczne wskazówki.

Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy mieli okazję posłuchać pytań i wątpliwości związanych z bezpieczeństwem nad wodą oraz uzyskać odpowiedzi od eksperta. Pan Bogusław udzielał cennych wskazówek, podkreślając, że edukacja w tym zakresie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa na akwenach wodnych.

Podczas wydarzenia mogliśmy również obejrzeć mały spektakl w wykonaniu podopiecznych Przedszkola im. Małego Księcia z Wieprza. Dzieci pięknie się zaprezentowały.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły delektować się przysmakami, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez sponsora z firmy Majsterek. Ciastka, lizaki i popcorn stanowiły słodki akcent kończący edukacyjne warsztaty, sprawiając, że wydarzenie to było nie tylko pouczające, ale także radosne i przyjemne dla najmłodszych uczestników.

Warsztaty zorganizowane przez Pana Bogusława Juźwę oraz Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe były niezwykłą okazją dla lokalnej społeczności do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości wśród mieszkańców, a także zwiększy umiejętności reagowania w sytuacjach awaryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content